Ifj. Balázs Elemér és Lugosi Ali

Lugosi Dániel Ali

1999-ben született Ózdon. Szülei pedagógusok, édesanyja zongoratanár. A zenével való kapcsolata korán kezdődött. Szinte beleszületett, mivel édesanyján kívül három nagyobb testvére is komolyzenei tanulmányokat folytatott. Családja felmenői között megtaláljuk Kovács Dénes hegedűművészt, aki 13 évig vezette a budapesti zeneakadémia intézményét. 10 évesen kezdett klarinétozni. Zenei fejlődését nagyban segítették: prof. dr. Kovács Béla (1937-2021) klarinétművész, egyetemi docens, professzor emeritus, valamint Klenyán Csaba Liszt-Díjas klarinétművész, akivel a mai napig dolgozik együtt.

Számára az első komolyabb megmérettetés a 2011 májusában megrendezett Pest megyei Klarinétverseny jelentette, ahol első helyezést ért el.  A tanév végén elnyerte a „Rácz Aladár Zeneiskola kiváló növendéke” címet, valamint kiemelt nívódíjban részesült a Rácz Aladár Fesztiválon, majd ebben az évben felvételt nyert a Bartók Béla Zeneművészeti Szakközépiskola kivételes tehetségek osztályába. 

2012-ben az I. Dittrich Tibor Országos versenyen, az “Egyéni Klarinétverseny” fődíjában részesítették. A 2012-ben megrendezésre kerülő Novi Sad-i V. Anton Eberst Nemzetközi Zenei Versenyen első helyezést ért el. Az országos versenyeken való megmérettetés következő állomását 2013-ban a XII. Országos Zeneiskolai Klarinétversenyen való részvétel jelentette, ahol ismételten első helyezést ért el. 2013-ban Szabadkán megrendezett “Femus” Nemzetközi Klarinétversenyen ugyancsak első helyezést ért el, valamint a zsűri- és közönség díjat is neki ítélték. 2013-ban felvételt nyert a Bécsi Zeneakadémia kivételes tehetségek osztályába, ahol prof. Johann Hindler és Christoph Zimper irányítása alatt végezhette zenei tanulmányait. 

2014-ben Bécsben megrendezett Nemzetközi Zenei Fesztivál győzteseként, abban a megtisztelő jutalomban részesült, hogy részt vehetett a Japánban megtartott 15. Osakai Zenei Világversenyen, ahol ez év októberében 3. helyezést sikerült elérnie.

A 2014 őszén, az MTVA által közvetített Virtuózok című komolyzenei verseny döntőjében a szakmai zsűri neki ítélte korosztálya első díját, valamint a közönségszavazatok alapján elnyerte a Virtuózok fődíját.

2016-ban első helyezett lett különdíjjal a londoni „Grand Virtuoso” versenyen, melynek győzelme révén felléphetett a Royal Albert Hall-ban. 

2016-ban újra indult a 17. Osakai Zenei Világversenyen, ahol a korcsoport győzelem mellett a verseny legrangosabb díját hozta el a „Grand Pri” díjat, valamint 8 különdíjat. A verseny győzelme révén az Osakai Yamaha Hall-ban adhatott koncertet.

2017-ben Benkó Sándor díjat kapott. 

2022-ben meghívást kapott az Orquestra Sinfonica de Colombia zenekarától egy több állomásos turné és mesterkurzus sorozatra, Bogotába, Medellínbe és Cartagenaba. Októberben szóló koncertet adhatott a Keller András által vezetett Concerto Budapesttel, ahol Dubrovay László: Magyar Rapszódia című művét játszotta a budapesti Zeneakadémia Nagytermében. 

2023-ban az MVM Zrt. által Junior Prima Díjban részesült. 2023 decemberében újraindult a Virtuózok V4+ műsorban, ahol Magyarország Győzteseként került ki. Márciusban együtt koncertezett Maestro Placido Domingoval az MVM Dómban.

2024-ben a Cziffra György Fesztivál Kreatív Művész Díjjal jutalmazta. Februárban szóló koncertet adhatott a Miskolci Szimfonikus Zenekarral. 

Koncertezhetett már többek között olyan koncerttermekben, mint a londoni Royal Albert Hall, az O2 Arena London, a new yorki Lincoln Center vagy a budapesti Zeneakadémia Nagyterme és a MÜPA Bartók Béla Hangversenyterme. Huszonkét zenekar szólistájaként húsz neves karmesterrel dolgozhatott együtt. 

ifj. Balázs Elemér

A Junior Príma- , Creative Art és Yamaha-díjas Balázs Elemér az egyik legizgalmasabb budapesti tehetség, akit érdemes figyelni és hallgatni. A Tim Ries, Nuria Rial, Vásáry Tamás által dicsért zongorista nem csak egyszerűen klasszikus képzettségű zongoristaként, hanem innovatív zeneszerzőként és improvizátorként is megalapozta tudását. Hároméves korától komponál, zongorázik és azóta számos nagy koncerttermekben játszott, többek között Párizs, Bécs, Berlin, Róma, Los Angeles, Brüsszel, Budapest. Gyakran improvizál, keveri a klasszikus elemeket avantgárd és modern zenei műfajokkal. Elemér legnagyobb vágya, hogy újítson, miközben eredeti marad.